Обираємо направляючі для шухляд

Сучасні кухні не обходяться без шухляд. Звичайно використовувати тумби шухлядами значно зручніше ніж тумби із вертикальними дверцятами. Популярність шухляд зумовлена не тільки функціональністю але й привабливим зовнішнім виглядом.

Направляючі, що використовуються в шухлядах можна поділити на 3 класи:

  • Економ – це роликові направляючі. Вони характеризуються низькою вартістю, але мають суттєві обмеження по вазі шухляди та шумний хід. Їх застосовують у бюджетних кухнях та за умови шухляд не великого розміру.
  • Стандарт – це шарикові (телескопічні) направляючі. Вони можуть витримувати значно більші навантаження (до 60 кг.) та є значно тихішими при відкриванні/закриванні.
  • Люкс – направляючі прихованого монтажу/системи Tandembox. Такі системи на направляючі/системи характеризуються високою міцністю, практично безшумним ходом та оснащені дотягами для плавного закривання шухляди. Вам поотрібно лише підштовхнути шухляду і вона плавно та безшумно зачиниться.

Звичайно при виборі направляючих значне значення має вартість систем. Спробуємо зорієнтувати Вас у ціновій різниці між направляючими різних класів.

Отже, найпростішими та відповідно найдешевшими є роликові направляючі.  Якісні шарикові направляючі обійдуться приблизно на 3$ дорожче від найдешевших роликових. Якщо на кухні використати 6-8 шухляд, то різниця складе до 25$.

Найкращим як по надійності так і по функціональності є направляючі прихованого монтажу. Найвідомішим виробником таких направляючих є всесвітньо відома австрійська фірма BLUM. Такі направляючі приблизно на 7$ дорожчі від шарикових та на 10$ дорожчі від роликових. Для ознайомлення із тим як працюють різні типи направляючих перегляньте відео нижче.

Телескопічні направляючі

 Направляючі прихованого монтажу BLUM